همایش بین المللی « یونسکو » در ارمنستان UNESCO Congress in Armenia

همایش بین المللی «نقش جوانان در حفظ میراث فرهنگی وتوسعه جهانگردی فرهنگی» در ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شد.در پیام آندارنیک مارکاریان نخست وزیر ارمنستان خطاب به  این همایش آمده است: نسل جوان در راستای حفظ میراث فرهنگی و انتقال آن به نسل های دیگر وظیفه بزرگی بر دوش دارد.

وی با تاکید بر این که حفظ میراث فرهنگی مسئله جهانی است اظهار امیدواری کرد که ارمنستان نقش شایسته خود را در حفظ میراث فرهنگ جهانی ایفا کرده  و حلقه ارتباط ساختارهای فرهنگی وجهانگردی میان شرق و غرب باشد.

در پیام مدیر کل یونسکو خطاب به این همایش که توسط هروه بارن کارشناس بخش گفتگوی فرهنگ ها و سیاست فرهنگی این سازمان قرائت شد نیز با تاکید بر این که این همایش در کشوری با سابقه تمدنی دیرینه و با دارا بودن جوانان فعال برگزار می شود، آمده است: در دنیایی که به سوی جهانی شدن پیش می رود، هویت فرهنگی ملتها مود تهدید قرار گرفته و کلیه ملت ها مخصوصا جوانان باید کوشش های خود را در جهت حفظ فرهنگ ملی خود متمرکز کنند.

مدیر کل یونسکو اضافه کرد: حفظ ارزش های تاریخی می تواند اساس تفاهم متقابل میان ملت ها و صلح جهانی شود.

آرا پطروسیان معاون وزیر توسعه اقتصادی ارمنستان نیز با بیان این که  این همایش زمینه ساز آغاز گفتگوی تمدن هاست افزود: موفقیت های ارمنستان در زمینه جهانگردی و حفظ میراث فرهنگی در شرایط همکاری با کشورهای همسایه تامین خواهد شد.

به گفته وی در چارچوب این همایش بین المللی می توان برنامه هایی را برای همکاری مشترک با کشورهای همسایه  برای رشد جهانگردی تدوین کرد.

معاون وزیر توسعه ارمنستان ضمن اشاره به این موضوع که در سال جاری تعداد 320 هزار جهانگرد از ارمنستان بازدید کرد، گفت: انتظار می رود این رقم در سال آینده به 400 هزار نفر برسد.

در همایش دو روزه  «نقش جوانان در حفظ میراث فرهنگی و توسعه جهانگردی فرهنگی» نمایندگان کشورهای مختلف از جمله ایران، روسیه، فرانسه، گرجستان، بلاروس، مولداوی، شرکت کرده و گزارش هایی راجع به آماده سازی کادرهای جهانگردی، حفظ آثار طبیعی به عنوان اساس توسعه جهانگردی و ضرورت گسترش گفتگوی تمدن ها قرائت شد.

هدف این همایش که با حمایت سازمان جهانی یونسکو برگزار گردید افزایش نقش جوانان در روند حفظ میراث فرهنگی و توسعه جهانگردی فرهنگی کشورها است.

/ 0 نظر / 23 بازدید