تولیدبزرگترین شکلات تخته ای جهان در ارمنستان

رکوردشکنی این شکلات تخته‌ای با وزن 4‌هزار و 410‌کیلوگرم توسط مسئولان کتاب رکوردهای گینس تأیید شده است و بزرگ‌ترین شکلات تخته‌‌ای جهان ماه گذشته در یک مراسم رسمی خورده  شد. این شکلات که تمام مواد آن به‌صورت طبیعی تهیه شده و شامل 70‌درصد کاکائوی خالص است،560‌سانتی‌متر طول و275‌سانتیمتر عرض دارد.
ضخامت این شکلات هم به 25‌سانتی‌متر می‌رسد. بزرگ‌ترین شکلات تخته‌ای جهان توسط یک کارخانه تولید مواد‌غذایی به‌مناسبت دهمین سالگرد تاسیس آن تهیه شده است. مسئولان این کارخانه می‌گویند با وجود اینکه تهیه این شکلات هزینه زیادی داشته اما تبلیغ بسیار خوبی برای آنها بوده است.

کارن وارتانیان رییس این کارخانه گفت: این شکلات را یک مصرف کننده می تواند در مدت 450 سال میل کند.


این تخته شکلات چهار تن و چهار صد و ده کیلوگرمی 560 سانتی متر طول ، 275 سانتیمتر عرض و 25 سانتیمتر ضخامت دارد.


سرگئی
هواکیمیان رییس بخش شکلات سازی کارخانه گرند کندی گفت: این شکلات با همان
طعم و شکل شکلاتهای تولیدی این کارخانه فقط در اندازه های بسیار بزرگتر در
مدت 4 روز تولید کردیم .


وزن این تخته شکلات 830 گرم بیشتر از تخته شکلاتی است که چهار سال پیش در ایتالیا تهیه شد.


خانم آنانیان از کارکنان کارخانه گرند کندی هم گفت: در ساخت این شکلات از دانه های کاکائو استفاده شده و چهل نفر در تهیه آن شرکت داشته اند

/ 4 نظر / 91 بازدید
sami_2000

واقعا اصلا درباره اين همه پيشرفت همسايه هامون (ايران ) نميدونستم !! وبلاگت عاليه !! ميتونيم تبادل لينك كنيم !! اگه خواستيد منو به اسم ♣♣♣اتاق كاشيا ... ☺☻☺ بلينكينم تا منم شما رو با هر اسمي كه خواستيد لينك كنم !

sami_2000

منم شما رو لينك كردم !! {وبلاگ عالي پر بيننده !!}

sami_2000

چند روز پیش یکی از بچه های فامیل درباره یکی از کشور های همسایه ایران مطلبی میخواست منم براش توی گوگل سرچ میکردم که . . . که با وبلاگ شما آشــــــــــــــــنا شدم !!! ررررررررررررررررررررررراستی نمیدونستم همشهری هستیم !!!

سینا

چه جالب حتماَ مراسی دیدنی و هیجانی بوده