ژاپن از بهبود روابط ترکیه و ارمنستان استقبال کرد

وزارت امور خارجه ژاپن با صدور بیانیه ای از امضای موافقتنامه میان جمهوری ترکیه و جمهوری ارمنستان در راستای بهبود روابط میان دو کشور استقبال کرد.دراین بیانیه که نسخه ای از آن روز پنجشنبه درا ختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفت، آمده است: دولت ژاپن از موافقتنامه ای که بر اساس آن دو کشور موافقت کرده اند تا نشستهای مشورتی مشترک را برای بهبود روابط فی مابین در زمینه های مختلف آغاز می کنند، استقبال کرده است.
در این بیانیه خاطرنشان شده است که این موافقتنامه با میانجیگیری کشور سوئیس میان جمهوری ترکیه و جمهوری ارمنستان به امضا رسیده است.
در ادامه این بیانیه آمده است : دولت ژاپن از توسعه تلاشها میان ترکیه و ارمنستان برای عادی سازی روابط که زمینه برقراری صلح و ثبات در منطقه را فراهم می کند، استقبال می نماید.
دولت ژاپن همچنین ابراز امیدواری کرده است که ترکیه و ارمنستان در راستای بهبود روابط فی مابین در زمینه های مختلف و عادی سازی این روابط تلاشهای بیشتری انجام دهند.
در سی ام آگوست سال جاری میلادی (9 شهریور) ترکیه و ارمنستان با میانجیگیری سوئیس ، پروتکل برقراری روابط دیپلماتیک میان دو کشور و همچنین پروتکل روابط مشترک را به امضا رساندند.
بر اساس این پروتکلها کمیته های مشورتی از سوی دو کشور در طی شش هفته پس از امضای این پروتکلها تشکیل می شوند و سپس از سوی پارلمانهای آنها نیز به تصویب نهایی می رسد.
وزارتخانه های امور خارجه ترکیه ، ارمنستان و سوئیس دوشنبه شب با صدور بیانیه مشترک از توافق" آنکارا" با "ایروان" برای آغاز روند بهبود مناسبات خبر داده بودند.
مذاکرات غیر علنی میان ترکیه و ارمنستان با میزبانی و میانجیگری سوئیس از حدود دو سال پیش آغاز شده بود

/ 4 نظر / 13 بازدید
آرمین

زنده باد صلح راهی را که آغاز کردی ادامه بده.موفق باشی[گل][گل][گل]

محمد سلیمانی فر

سلام. كار خيلي مشكلي نيست . از نرم افزار front page 2003 يا اگه پيداش نكردي از برنامه ي macromedia(adobe) dreamweaver استفاده كن ، براي تمرين هم قالبهاي خودم رو view source شون رو بخون و تمرين كن .

شیرین

مثل اینکه ترکها تصمیم گرفتن با همسایه هاشون آشتی کنن یونان-قبرس الان هم ارمنستان [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند]

حمیده

سلام.خسته نباشی.بازم مثل همیشه مطلب جالبی بود